Visam savs laiks

Sveiki,

Miss Ieva

 

Šorīt pamodos ar sajūtu, ka laiks netiek pārlieku daudz novērtēts. Tādēļ izlozes kārtā Jūs esat izvēlēta saņemt šo vēstuli. Tas diemžēl nav nekāds noslēpums un nesniegs padomus kā slavenā grāmata “The Secret”, kurā kāda traka kundzīte senas filozofu atziņas atļāvusies nosaukt kā kaut ko jaunu, nekad nezināmu un revalocionāru. It kā pats Aristotelis savus skricelējumus būtu nejauši paslēpis tieši viņas bēniņos, un nekad nebūtu gājis uz agoru bļaustīties. Šī ir diez gan savāsrstīta un nemākulīga vēstule, bez jebkādas uzbūves un shēmas! Vēstule no Tevis pašas,no taviem “putniem galvā”. 

Dzīvi vajag baudīt. Bauda ir naudā. Jo ar naudiņu var visu ko nopirkt un visur kur aizbraukt un visu ko redzēt! Bet zini ko? Citreiz bauda ir arī laikā! Un redzēt var arī vienkārši atverot acis!

Bieži vien tu dzenies pēc naudas  – dari to, dari šo, un attopies saviem draugiem sakot  – man nav laika, man nav laika!

Bet, ko tu dari, lai nopelnītu šo laiku?

Labi, skolā Tev naudu pelnīt neiemācīja. Un tomēr, šādi tādi mēģinājumi Tev ir izdevušies. Zupu vārīt un pogas iešūt mācīja, bet tad Tu mājturības stundās tikai smējies un neaptvēri, ka kādreiz patiešām meklēsi tās zupas receptes! Klavieres spēlēt Tev iemācīja, un pati arī kā par brīnumu mazliet pamācījies! Lasīt iemācījies no ābecēm jau bērnudārzā un tad izjuti spiedienu, jo visi lasīt – nemākuļi lūdza Tev priekšā palasīt “101 dalmācieti”, kas Tev likās neinteresants stāsts! Toties pasaka par zelta zivtiņu un latviešu tautas pasakas?PASAKA! Tagad Tu esi izdomājusi mācīties lasīt un saprast bildītes – krāsas, kompozīcijas, līnijas, jo ar burtiem Tev ir par maz. Pat ar citu alfabētu burtiem Tev nepietiek! Bet no notīm tekoši lasīt Tu tā arī nekad neiemācījies. Ak, Ieva! Zini ko? Vēl Tu varētu iemācīties Laiku..pašmācības ceļā!

Sāksim ar sarežģītāko. Nav tāda konkrēta paņēmiena, kā tieši atpazīt un iegūt laiku, ņemot vērā, ka tam ir dažādas formas, krāsas un smaržas, faktūras. Mērīts tas tiek milisekundēs, sekundēs, minūtēs, stundās, dienās, gados, gadsimtos un pat gaismas ātrumā! Arī dzīvēs. Laiks bija pirms Kristus. Laiks ir pārdzīvojs visus ledus un akmens laikmetus ( to laikam nemaz nebija tik daudz) un redzējis Homo Erectus. Varbūt viņs ir vienīgais, kurš zina, vai Darvins tiešām nemelo par mūsu izcelsmi. Laiks ir pabijis netīrajos viduslaikos un iegriezies Venēcijā, pēc tam kad ieguvis mazumiņu renesanses Florencē. Un laiks, kā bija pirms, tā ir arī pēc Interneta! Kā noproti, laikam ir pagātnes, tagadnes un arī nākotnes forma! Ja tagadnes forma ir diez gan skaidra, tad nākotnes sanāk kā tāda spekluācija un spēle, kurai noteikumi var mainīties dažādu faktoru ietekmē! Teiksim tā, kad Tu satiec laiku, tu to vienkārši zini. Tas ir kā liktenis, tādēļ neiznieko to! Dāvā laikam visu sevi!

Turpinājumā vieglākais – daži padomi, kurus Tu jau zini, kurus pati arī esi atklājusi priekš sevis,  tikai vienmēr aizmirsti!

 • Dari ar laiku to, ko Tev gribas darīt. Vari ieklausīties citu padomos, tomēr Tu pats zināsi labāk, ko Tev ar to laiku darīt. 
 • Nepārmet sev, ja nevēlies ar kādu satikties, jo, draugs, tici man, ja Tu tiešām gribēsi, skriesi kaut uz pēdējo sabiedrisko transportu ziemas salā uz aizmirsīsi uzvlikt glaunāko džemperi! Mācēt egoistiski pateikt nē ir labākais, ko Tu savā vecumā varētu iemācīties!
 • Izslēdz televizoru! IZSLĒDZ TELEVOZORU! Nopietni – skaties tikai to, ko Tev tiešām gribas skatīties, neprokrastinē klausoties to taisnstūri. ( Nākotnē iegādājies labu projektoru, apskaņošanas sistēmu un baltu sienu )
 • Neattaisnojies nevienam par savu laiku. Neviens ( ar izņēmumiem) nezina, cik tieši naudas Tev makā, un kādā krāsā ir tava apakšveļa . Tāpat nevienam arī nav jāzina, ka vakaros tev ir trīs stundas laika! Vai, ka Tev vispār ir daudz laika un tu to pavadi kaut ko darot, par ko nevienam nav ne jausmas.
 • Pavadi laiku mājās! 
 • Pavadi savu laiku ārpus mājas. Vienatnē, ar cilvēkiem, kas Tev patīk, vai ar suni ( kurš pagaidām ir tavās iedomās), vai citiem meža zvēriem.
 • Pavadi laiku interesantos pasākumos, kur skan mūzika, kur ir māksla, kur ir cilvēki!
 • Atklāj kaut ko jaunu. Tev var likties ka apkērtne Tev apkārt nav 100 gadus mainījusies, bet Tu izej ārā, atver acis un paskaties – cilvēki ģērbjas savādāk un pretējā māja pārkrāsota zaļā un mākoņi ietonēti rozā!
 • Velti savu laiku labām domām! Bet, ja gribi dusmoties un skumt, tad atvēli arī tam noteiktu laiku! Par citiem nedomā slikti – tā nav tava problēma, un Tu nevari izmainīt citu dzīves, kamēr vien viņi paši nav gatavi pārmaiņām un nebāz viņiem ģīmī – dari to, dari šo. Pati dari!
 • Dari kaut ko jaunu.
 • Dari kaut ko pirmo reizi.
 • Iepazīsti jaunās tehnoloģijas, taču iemācies atšķirt, kuras tieši nekaitēs tavām attiecībām ar Laiku. Tās var atvieglot Tavu dzīvi, taču, nepareizi lietotas tās pilnībā sagrauj attiecības ar apkārtējiem cilvēkim. Iemācies tās lietot!
 • Vienmēr ēd to, ko Tev gribas ēst.  Ja negribas – neēd! Pārāk daudz ēdot var palikt lēns un vairs netikt līdzi laikam!
 • Pēc iespējas vairāk laika velti cilvēkiem, kuri Tev patīk un, kuri Tev liek smaidīt! Glupi smaidīt. Smaidīt, it kā Tu būtu iekāpusi suņa sūd*! Smieties! Smieties tā, ka vēders sāp un raudāt gribas! Tie cilvēki ir zelts. Un iespējams Tu viņiem arī, jo nejau tāpat vien viņi dara tā, lai Tu smaidītu! Diena ir izdevusies, ja Tev ir dāvāts kaut viens īsts smaids!
 • “Future is no place, to place your better days” /citāds no kādas dziesmas/Tulkosim tā – nākotne nav vieta, kur novietotas savas labākās dienas. Novieto tās tagadnē!

Šis saraksts var tikt papildināts un rediģēts, taču uz doto brīdi tas izskatās šāds un, muļķīgi ceru, ka kaut mazliet palīdzēs attiecībās ar Laiku!

Veiksmi!

 

Laiks ir ātrs, tas iesēžas lidmašīnās, aizbrauc ar moci, vienu dienu ir Latvijā, citu dienu jau Āfrikā! Dzenies, DZENIES pēc sava laika. Dāvā savu laiku, un saņem citu dāvāto laiku.

Ar cieņu, 

Tā pati, Miss Ieva

e-pasts: kaut kur atrodams

Telefons: ieslēgts

Zvana signāls: patīkams

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s