BAZAR. Tirgus.

Šķiet, lai kur es dotos, tirgus ir viena no vietām, kas noteikti jāapmeklē, jo tas, šķiet, raksturo vietējo cilvēku dzīvi.

 

Tā, kādā maija svētdienā, pēc vēlajām brokastīm, Ursule ( mana istabiņas biedrene no Lietuvas) paziņoja, ka, ņemot vērā, ka nekas nav ieplānots, varētu doties uz pilsētu, un kaut ko padarīt tur. Teicu, lai dod man 20 minūties ieiet dušā, un, jau pēc pus stundas es, viņa, Klodi un Bermans ( abi no Albānijas) bijām autobusā un ceļā uz mums tuvāko un Dānijā otro lielāko pilsētu – Aarhus.

No sākuma mēs mēģinājām iepirkties pilsētas centrā esošajos lielveikalos, taču beigu beigās sapratām, ka šodien nekas nesanāk, tādēļ – veltīsim dienu ēdieniem. Un, vislabākais kebabs pārdodas tieši tirgū. Bezar Vest ir ārpus centra, lielākoties musulmaņu veidots tirgus. Tur var nopirkt ūdenspīpes, galvas apsegus, turku saldumus, daudz un dažādus augļus un dārzeņus, un visnotaļ Dānija ne-populāru modi. Plus – šeit viss ir lētāks, un arī vietējie dāņi, ne tikai bēgļi vai iebraucēji, bieži vien nāk šeit atrast dažādus ēdienu dārgumus. Sapirkāmies visādus augļus, un, dodoties prom, līdzņemšanai sapirkām kebabus. Uz skolas vakariņām tāpat nepaspētu. Krāsains un kultūrām daudzslāņains tirgus.

 

 

Pēc tam mēs devāmies atpakaļ uz centru, kur izlēmām, ka jāturpina, ja ne vismaz ēst, tad iedzert. hmm..mēs apstājāmies pie tējām, kafijām un šokolādīgiem kā karstiem, tā aukstiem dzērieniem. Starbucks it is!!! Godīgi sakot, es īsti nezinu, kādēļ tieši šī kafetērija ir tik populārā un visi Latvijā tā ņemas ap tiem dzērieniem. It kā – ja tu esi dzēris starbucks, bez maz vai esi Everestā uzkāpis. Vienīgi, krūze gan bija forša, gribējās paķert līdzi.

Ne tik daudz par kafiju kā par kopā būšanu! Tā nu mūsu svētdienas brauciens tika klasificēts zem nosaukuma “Food trip”. Izsmējāmies, sataisījās selfijus, sapirkāmies, vēl mazliet pafotogrāfējāmies, aprakstījām salvetes un gandrīz nokavējām autobusu atpakaļ.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s