MIEGA PAĢIRAS

30.01.2017.

Pēc totāla svētdienas „breakdown” pamodos pirmdienas rītā kā maija saulīte. Priecīga par citronūdeni, omleti un olīvām.

You will have bad times but it will always wake you up to the good stuff you weren’t paying attention to. / Good Will Hunting/

DSC_1919

Līdz maija saulītei ir vēl trīs mēneši. Un nav arī garantēts, ka tā saulīte tiešām parādīsies maijā.

Es gāju pāri tiltam. Mazliet rāms, un tomēr saldējošs vējš iesitās man vaigā. Es biju patīkami apjukusi, jo pēkšņi izjutu Frīdas Kalo teikto:

„I used to think i was the strangest person in the world, but then i thought there are so many people in the world, there must be someone just like me who feels bizarre and flawed in the same ways i do.”

Nu nevar taču būt, ka man vienīgajai svētdienā uznāk pasaules-lūzums. Tu nespēj izkāpt no gultas. Tev paliek vienalga par ēdienu. Tu raudi kā tāds mazs bērns un pat nezini par ko.. vai drīzāk par visu. Tu piecelies. Tev liekas – saģērbsies, viss būs labāk. Nē.  Tev liekas – jāpaguļ. Pamodīsies, viss būs prom. Diemžēl nē. Tu jūties kā mēbele, kā atkritums, uz kura pasaule un transports, kas steidzas garām, neattiecas. Tu jūties kā nosviests Snickers papīrītis, kura dzīve un tālākā virzība ir atkarīga vai nu no vēja, no kāda nejauša vides aktīvista vai vietējā sētnieka. Tu saņurcīts iekrīti atpakaļ gultā.

Tev nenāk miegs. Tu nejauši instagram ieraugi citātu no kādas filmas. Citāts Tevi uzrunā tik ļoti, ka Tu tu izlem noskatīties filmu. Tu to centies skatīties, taču Tavs dators ķeras. Tas ķeras tik ļoti, ka to nav iespējams skatīties FULL SCREEN. Piekāst cinematogrāfiju, tu nodomā, un skaties filmu nepalielinātu.Tu noskaties filmu. Tu esi sajūsmā! Ņemot vērā, ka visu dienu esi bijis saburzīts papīrs, Tev vairs nav spēka. Ir jau viens naktī. Tev pēkšņi ir apetīte un tu apēd spontāni nopirktu auzu pārslu cepumu. Tev  slāpst. Tu padzeries. Tad tev vajag uz little ladyes room jeb tualeti. Tu aizej. Ir jau divi naktī. Tu atceries to pievilcīgo daiļslidotāju, kuru nejauši, pārslēdzot tv kanālus, dienas ierpiekš biji redzējis. Tev pēkšņi obligāti vajag noskatīties vide, kurā redzams, kā viņš slido. Tu protams to dari. Viņš slido un TIK SKAISTI, ka tas tevi aizkustina. Ir jau trīs naktī.  Tu video noskaties vēl apmēram 10 reizes un Tev vairs nav jautājumu. PASAULE IR SKAISTA. Dzīve ir skaita. Un ir tik daudz lietu, kuru dēļ ir vērts celties no rīta. Ir tik daudz filmu, kuras ir vērts noskatīties. Ir tik daudz mūzikas, kuru ir vērts noklausīties. Ir tik daudz cilvēku, kurus ir vērts iepazīt. Ir tik daudz ēdiena, kuru ir vērts nogaršot. Sautējums, piemēram. Un, pat ja manām slidām ir pārtrūkusi šņore un es nespēju saņemties aizvilkties uz veikalu nopirkt jaunu.. ir tik skaisti. Tik skaisti to dara kāds cits.  Pat ja man nav iespēja to darīt, kādam citam ir. Un tas ir tik skaisti. Tu ej gulēt, lai gan vēl visu nakti pēkšņi varētu priecāties par dzīvi.

Tu pamosties pēc tam, kad modinātājs ir zvanījis 10 reizes,  jo vakarnakt uzliki patīkamu zvana signālu un tev nav iebildumu to klausīties vēl un vēl.

Tu pamosties, esi laimīgs par iespēju taisīt brokastis. Iet uz darbu. Saģērbties un raizēties par neizmazgātiem matiem.

Tu skaties pa logu un saproti – es neesmu Snickers papīrītis. Mana dzīve nav atkarīga tikai no vēja, nejauša vides aktīvista vai vietējā sētnieka. Tu saproti, ka tu pats vari sevi aiznest, kur vēlies. Šī apziņa Tevi priecē. Tikai, kur tu vēlies sevi aiznest?

dsc_1310

Pirmdiena.

Ja pēc dzeršanas paģiras piemetas nākamajā dienā, tad pēc negulētas nakts „miega paģiras” piemetas aiznākamajā. Tā kā tu visu svētdienas nakti esi pēkšņi sajuties laimīgs par dzīvi pēc mentālā neizprotamā un nevienam neizskaidrojamā lūzuma, tu apzinies, ka otrdien Tevi sagaida „miega paģiras”. Neatkarīgi no tā, Tev beidzot jātiek galā ar netīro matu lietu agri no rīta un jātiek uz darbu +/- laicīgi. Un varbūt tiešām Tev otrdien dzīve atkal liksies sūds. Bet tu apzināsies šoreiz, ka tas patiesībā ir okey. Un tas ir vajadzīgs. Because „You will have bad times but it will always wake you up to the good stuff you weren’t paying attention to.

/Good Will Hunting/

 

 

Un man vienmēr būs šis video, kuru es skatīšos, kad sajutīšos slikti: skaisti

Vienmēr,

Ieva

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s